Strażacy JRG nr 1 w Opolu MISTRZAMI POLSKI!!!!!

W dniu 16.06.2019 roku funkcjonariusze z JRG nr 1 w Opolu: ogn. Daniel Wieszołek, ogn. Piotr Jaśniecki, mł. ogn. Patryk Jahn oraz st. str. Mateusz Jegier uczestniczyli w VI Mistrzostwach Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym w Wilczycach k/Sandomierza. Na wyżej wymienionych zawodach nasi strażacy zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie st. str. Mateusz Jegier w swojej kategorii wiekowej 30 – 39 lat został V-ce Mistrzem Polski oraz drugim zawodnikiem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym spośród 70 startujących strażaków. Warto wspomnieć, iż jest to drugi tytuł z rzędu wywalczony przez naszego reprezentanta. Mł. ogn. Patryk Jahn w swoim debiucie w kategorii wiekowej do 29 lat zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski oraz został 14 zawodnikiem w klasyfikacji generalnej. Pozostali reprezentanci naszej komendy ogn. Daniel Wieszołek i ogn. Piotr Jaśniecki również startowali po raz pierwszy w tym wyścigu, a w swojej kategorii wiekowej 40 – 49 lat zajęli odpowiednio 7 i 9 miejsce.

About the author: Maciej Marczak